Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ivalo - brána do Laponska

Na samotném severu Finska se v oblasti východního Laponska rozkládá tři a půl tisícové městečko Ivalo, které i když není turistickou destinací, nabízí řadu obchodů, služeb a má dokonce i letiště. Je spíše jen jakousi základnou pro přijíždějící skupinky turistů, kteří se z něj vydávají dále za poznáním krás Laponska.

Ivalo se vyznačuje ojedinělou činností a tou je rýžování zlata. Je to nejbližší „velké město“ pro poustevníky, kteří trávili svůj čas rýžováním zlata v řece Ivalojoki. Hotel Kultahippu je místem, kde se všechno zlato zpeněžovalo na alkohol. Kolem Ivala vznikla řada chovných stanic psího plemene husky. Pokud si tedy chcete dostatečně užít laponskou divočinu, můžete se v zimě vypravit na skvělé safari psích spřežení. Připravte se však na to, že je tato zábava nejen fyzicky, ale také finančně náročná. Asi desetikilometrová půldenní trasa na saních pro dvě osoby vyjde na cca 100 EUR. Pokud jste ochotni sáhnout opravdu hluboko do kapsy, můžete se zúčastnit i pětidenního safari, kdy vám budou přiděleny vlastní saně, které se naučíte řídit a také se budete muset postarat o skupinku pěti nebo osmi psů. Cena za osobu se pohybuje okolo 1000 EUR.


Foto: Hotel Ivalo

V Ivalo si můžete vyzkoušet také jízdu na sněžných skútrech nebo si zaplatit školu smyku na zledovatělých silnicích v Arctic rally team. V Ivalu se nachází rovněž oblíbené sportovní centrum, kde si v zimě skvěle zalyžujete a v létě projdete řadu turistických tras.


Foto: Hotel Ivalo

Nejlepší volbou pro ubytování je Hotel Ivalo, který je velmi dobře vybaven standardními pokoji, má saunu a hezký krytý bazén. V hotelu je také půjčovna kol, kulečníkový stůl, hospoda a cestovní agentura. Hotelová restaurace je nejlepším místem, kde se v Ivalu najíst. Na severním konci města se pak nachází ještě jeden hotel, hotel Kultahippu v němž sídlí hlavní městská hospoda a noční klub Hipun Kellari. Asi 12 km od centra města se nachází letiště, které zajišťuje Ivalu spojení s Helsinkami a mnoha dalšími finskými městy. Na každý přílet navazuje autobus, který vás zaveze do centra. Třikrát týdně je z Ivala zajištěno autobusové spojení s ruským Murmanskem.

- jap -

Předchozí články z Finska:
Kotka - průmyslová kráska Finska
Rauma
Jazzové Pori
Autem do Finska
Savonlinna - kde se rozléhá opera

Článek byl zobrazen 7 032 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko