Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ivalo - brána do Laponska

Na samotném severu Finska se v oblasti východního Laponska rozkládá tři a půl tisícové městečko Ivalo, které i když není turistickou destinací, nabízí řadu obchodů, služeb a má dokonce i letiště. Je spíše jen jakousi základnou pro přijíždějící skupinky turistů, kteří se z něj vydávají dále za poznáním krás Laponska.

Ivalo se vyznačuje ojedinělou činností a tou je rýžování zlata. Je to nejbližší „velké město“ pro poustevníky, kteří trávili svůj čas rýžováním zlata v řece Ivalojoki. Hotel Kultahippu je místem, kde se všechno zlato zpeněžovalo na alkohol. Kolem Ivala vznikla řada chovných stanic psího plemene husky. Pokud si tedy chcete dostatečně užít laponskou divočinu, můžete se v zimě vypravit na skvělé safari psích spřežení. Připravte se však na to, že je tato zábava nejen fyzicky, ale také finančně náročná. Asi desetikilometrová půldenní trasa na saních pro dvě osoby vyjde na cca 100 EUR. Pokud jste ochotni sáhnout opravdu hluboko do kapsy, můžete se zúčastnit i pětidenního safari, kdy vám budou přiděleny vlastní saně, které se naučíte řídit a také se budete muset postarat o skupinku pěti nebo osmi psů. Cena za osobu se pohybuje okolo 1000 EUR.


Foto: Hotel Ivalo

V Ivalo si můžete vyzkoušet také jízdu na sněžných skútrech nebo si zaplatit školu smyku na zledovatělých silnicích v Arctic rally team. V Ivalu se nachází rovněž oblíbené sportovní centrum, kde si v zimě skvěle zalyžujete a v létě projdete řadu turistických tras.


Foto: Hotel Ivalo

Nejlepší volbou pro ubytování je Hotel Ivalo, který je velmi dobře vybaven standardními pokoji, má saunu a hezký krytý bazén. V hotelu je také půjčovna kol, kulečníkový stůl, hospoda a cestovní agentura. Hotelová restaurace je nejlepším místem, kde se v Ivalu najíst. Na severním konci města se pak nachází ještě jeden hotel, hotel Kultahippu v němž sídlí hlavní městská hospoda a noční klub Hipun Kellari. Asi 12 km od centra města se nachází letiště, které zajišťuje Ivalu spojení s Helsinkami a mnoha dalšími finskými městy. Na každý přílet navazuje autobus, který vás zaveze do centra. Třikrát týdně je z Ivala zajištěno autobusové spojení s ruským Murmanskem.

- jap -

Předchozí články z Finska:
Kotka - průmyslová kráska Finska
Rauma
Jazzové Pori
Autem do Finska
Savonlinna - kde se rozléhá opera

Článek byl zobrazen 7 406 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko