Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rekreační oblast Ruunaa

V nejsevernější části finské Karélie se rozkládá jezero Pielinen, které je šestým největším v zemi. Jezero je neskutečně úchvatné a okolo něj se nachází množství turisticky přitažlivých míst. Jedním z nich je například rekreační oblast Ruunaa, která je považována za hlavní středisko vodních sportů v oblasti.

Ruunaa je nejvyhledávanější destinací ležící východně od jezera Pielinen, a to zejména kvůli obrovskému množství nejrůznějších činnosti, kterým je možné se zde věnovat. Celkem je zde 38 km vodních cest s šesti peřejemi. Zdejší krásnou a nedotčenou přírodou vedou vynikající turistické stezky, navíc jsou zde i dobré podmínky pro milovníky rybaření. K dispozici jsou vám dobře udržovaná označená tábořiště s ohništěm. 

V rekreačním středisku Ruunaa je rušno po celý rok, v zimě se zde provozují zimní sporty, především lyžování a v létě je oblast ideální pro pěší turistiku a cyklistiku. Veškeré aktivity, které chcete podnikat, se dají domluvit v turistické kanceláři ve 30 km vzdáleném městě Lieksa. 

Nedaleko mostu klenoucího se přes řeku Naarajoki najdete návštěvnické centrum Ruunaa. Stojí v místě, kde začíná většina výletních plaveb. V něm si můžete prohlédnout výstavy či prezentaci diapozitivů, najdete tu knihovnu i mapy. Právě zde vám poskytnou potřebné informace v případě, že máte zájem o sjíždění řeky nebo se chcete vydat na některou z turistických stezek. Nedaleko centra stojí rozhledna, která nabízí velkolepý panoramatický výhled přes Neitijärvi.

Jednou z nejoblíbenějších činností je sjíždění divoké řeky na pramicích, člunech, kánoích či raftech. Sjíždět zde můžete šest úseků peřejí se stupni obtížnosti II - III. Ruunaa je také nejoblíbenější rybářskou lokalitou v Severní Karélii. Na zdejších peřejích se skvěle loví pstruzi a lososi, používat se smějí pouze návnady a mušky. Pro pohodlné rybaření zde byly vystavěny dlouhé dřevěné chodníky. Rybářské povolení na jeden den stojí 13 eur a získáte jej v Liekse nebo návštěvnickém centru Ruunaa. Nedaleko peřejí Neitijoki je však také automat vydávající tato povolení. Rybářská sezóna probíhá od června do září a od poloviny listopadu do konce prosince. 

Oblast protínají dvě hlavní turistické trasy. Delší Medvědí stezka Karhunpolku je značená oranžovými symboly na stromech. Její celková délka je 133 km a vede z Národního parku Patvinsuo přes řadu dalších národních parků a přírodních rezervací, včetně rekreační oblasti Ruunaa podél hranic s Ruskem. Kolem systému řek a přes dva krásné visuté mosty vede Ruunaan koskikierros. Tento značený 29 km dlouhý okruh místy prochází po dřevěných chodníčcích. 

- jap -

Předchozí články z Finska:
Národní park Koli
Za unikátní kulturou do Ilomantsi  
Joensuu  
Imatra  
Lohja 

Článek byl zobrazen 5 303 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Poznávací zájezdy do USA a Kanady

To nejlepší ze východu USAPoznávací zájezdy po nejkrásnějších pamětihodnostech USA a Kanady, městech i národních parcích. CK Simon Tourist.

Plavba po rudém moři včetně letenky

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři. Kromě Egypta poznáte také Saudskou Arábii, navštívíte jordánskou Petru a zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2023

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2023 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko