Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Rekreační oblast Ruunaa

V nejsevernější části finské Karélie se rozkládá jezero Pielinen, které je šestým největším v zemi. Jezero je neskutečně úchvatné a okolo něj se nachází množství turisticky přitažlivých míst. Jedním z nich je například rekreační oblast Ruunaa, která je považována za hlavní středisko vodních sportů v oblasti.

Ruunaa je nejvyhledávanější destinací ležící východně od jezera Pielinen, a to zejména kvůli obrovskému množství nejrůznějších činnosti, kterým je možné se zde věnovat. Celkem je zde 38 km vodních cest s šesti peřejemi. Zdejší krásnou a nedotčenou přírodou vedou vynikající turistické stezky, navíc jsou zde i dobré podmínky pro milovníky rybaření. K dispozici jsou vám dobře udržovaná označená tábořiště s ohništěm. 

V rekreačním středisku Ruunaa je rušno po celý rok, v zimě se zde provozují zimní sporty, především lyžování a v létě je oblast ideální pro pěší turistiku a cyklistiku. Veškeré aktivity, které chcete podnikat, se dají domluvit v turistické kanceláři ve 30 km vzdáleném městě Lieksa. 

Nedaleko mostu klenoucího se přes řeku Naarajoki najdete návštěvnické centrum Ruunaa. Stojí v místě, kde začíná většina výletních plaveb. V něm si můžete prohlédnout výstavy či prezentaci diapozitivů, najdete tu knihovnu i mapy. Právě zde vám poskytnou potřebné informace v případě, že máte zájem o sjíždění řeky nebo se chcete vydat na některou z turistických stezek. Nedaleko centra stojí rozhledna, která nabízí velkolepý panoramatický výhled přes Neitijärvi.

Jednou z nejoblíbenějších činností je sjíždění divoké řeky na pramicích, člunech, kánoích či raftech. Sjíždět zde můžete šest úseků peřejí se stupni obtížnosti II - III. Ruunaa je také nejoblíbenější rybářskou lokalitou v Severní Karélii. Na zdejších peřejích se skvěle loví pstruzi a lososi, používat se smějí pouze návnady a mušky. Pro pohodlné rybaření zde byly vystavěny dlouhé dřevěné chodníky. Rybářské povolení na jeden den stojí 13 eur a získáte jej v Liekse nebo návštěvnickém centru Ruunaa. Nedaleko peřejí Neitijoki je však také automat vydávající tato povolení. Rybářská sezóna probíhá od června do září a od poloviny listopadu do konce prosince. 

Oblast protínají dvě hlavní turistické trasy. Delší Medvědí stezka Karhunpolku je značená oranžovými symboly na stromech. Její celková délka je 133 km a vede z Národního parku Patvinsuo přes řadu dalších národních parků a přírodních rezervací, včetně rekreační oblasti Ruunaa podél hranic s Ruskem. Kolem systému řek a přes dva krásné visuté mosty vede Ruunaan koskikierros. Tento značený 29 km dlouhý okruh místy prochází po dřevěných chodníčcích. 

- jap -

Předchozí články z Finska:
Národní park Koli
Za unikátní kulturou do Ilomantsi  
Joensuu  
Imatra  
Lohja 

Článek byl zobrazen 4 663 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko