Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kerimaki - unikátní dřevěnný kostel

Na jihovýchodě Finska se cca 20 km od města Savonlinna nachází malá vesnička Kerimäki, v níž žije necelých 6 tisíc stálých obyvatel. Sama o sobě by nebyla ani tak zajímavá, kdyby neukrývala nádherný dřevěný kostel, který je údajně dokonce největším kostelem svého druhu na světě.


Autor: robin-root

Z tohoto důvodu se tato malebná obec často objevuje v itinerářích mnoha cestovních kanceláří. Dominantní kostel je totiž naprostým unikátem a rozhodně se vyplatí, zajet se na něj podívat. V kostele jsou sedadla pro 3000 lidí, ale celkem se do svatostánku vejde až 5 tisíc věřících. Kostel byl postaven v letech 1844 - 1847 podle návrhu architekta Anderse Granstedta. Jeho rozměry jsou opravdu úctyhodné: na délku má 45 metrů, do šířky 42 metrů a dosahuje výšky 37 metrů. V letním období je kostel otevřen každý den a vstup do něj je zdarma. Jelikož kostel Kerimäki není vybaven topením, byla k němu v roce 1953 přistavěna ještě menší zimní kaple, která umožňuje vést bohoslužby i v typických finských mrazech.


Foto: zimní kaple

Kromě tohoto unikátního kostela můžete v Kerimäki navštívit také zajímavé Muzeum rybolovu a Národopisné muzeum seznamující návštěvníky s historií vesnice a celého kraje. Nedaleko se nachází chráněný ostrov Hytermä, který oslavuje jednu z nejvýstřednějších lidských činností. Na ostrově stojí památník architekta Romu-Heikki, který z desítek mlýnských kamenů postavil obrovské stavby. Na tento krásný ostrov se snadno dostanete loďkou, kterou si za 10 EUR půjčíte v místní turistické kanceláři. Kancelář sídlí v obchodě s řemeslnými výrobky. 

- jap -

Předchozí články z Finska:
Ekenäs - poklidné pobřežní městečko 
Rekreační oblast Ruunaa 
Národní park Koli 
Za unikátní kulturou do Ilomantsi  
Joensuu  

Článek byl zobrazen 8 202 krát.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko