Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Kerimaki - unikátní dřevěnný kostel

Na jihovýchodě Finska se cca 20 km od města Savonlinna nachází malá vesnička Kerimäki, v níž žije necelých 6 tisíc stálých obyvatel. Sama o sobě by nebyla ani tak zajímavá, kdyby neukrývala nádherný dřevěný kostel, který je údajně dokonce největším kostelem svého druhu na světě.


Autor: robin-root

Z tohoto důvodu se tato malebná obec často objevuje v itinerářích mnoha cestovních kanceláří. Dominantní kostel je totiž naprostým unikátem a rozhodně se vyplatí, zajet se na něj podívat. V kostele jsou sedadla pro 3000 lidí, ale celkem se do svatostánku vejde až 5 tisíc věřících. Kostel byl postaven v letech 1844 - 1847 podle návrhu architekta Anderse Granstedta. Jeho rozměry jsou opravdu úctyhodné: na délku má 45 metrů, do šířky 42 metrů a dosahuje výšky 37 metrů. V letním období je kostel otevřen každý den a vstup do něj je zdarma. Jelikož kostel Kerimäki není vybaven topením, byla k němu v roce 1953 přistavěna ještě menší zimní kaple, která umožňuje vést bohoslužby i v typických finských mrazech.


Foto: zimní kaple

Kromě tohoto unikátního kostela můžete v Kerimäki navštívit také zajímavé Muzeum rybolovu a Národopisné muzeum seznamující návštěvníky s historií vesnice a celého kraje. Nedaleko se nachází chráněný ostrov Hytermä, který oslavuje jednu z nejvýstřednějších lidských činností. Na ostrově stojí památník architekta Romu-Heikki, který z desítek mlýnských kamenů postavil obrovské stavby. Na tento krásný ostrov se snadno dostanete loďkou, kterou si za 10 EUR půjčíte v místní turistické kanceláři. Kancelář sídlí v obchodě s řemeslnými výrobky. 

- jap -

Předchozí články z Finska:
Ekenäs - poklidné pobřežní městečko 
Rekreační oblast Ruunaa 
Národní park Koli 
Za unikátní kulturou do Ilomantsi  
Joensuu  

Článek byl zobrazen 6 881 krát.

Kontextová reklama

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

ARMÉNIE A GRUZIE - krásky Kavkazu

Arménie a GruziePoznejte krásy nejstarších křesťanských zemí, zachovalé památky, okouzlující krajinu i vynikající gastronomii. S poutavým českým výkladem a vstupnými v ceně zájezdu. CK TILIA.

ZÁJEZDY ON-LINE 2020/2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2020 a 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko